Pałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki jest najwyższym polskim budynkiem i prawdopodobnie najbardziej znanym. Został zbudowany w latach 1952-1955 jako „dowód wiecznej przyjaźni i dar narodu radzieckiego dla Polaków” z inicjatywy Józefa Stalina.

Pałac ma 42 piętra, 231 metrów wysokości, w tym iglicę, i jest tam prawie 3300 pokoi. Jest siedzibą wielu biur, Sali Kongresowej, Teatru Dramatycznego, Muzeum Techniki, Pałacu Dziecięcego, Studia i Teatru Lalek, Kina, Basenu i wielu innych.

Pałac Kultury i Nauki to bardzo kontrowersyjny budynek dla wielu mieszkańców. Niektórzy go uwielbiają i nie wyobrażają sobie widoku miasta bez niego, a innym się on nie podoba i mają z nim negatywne konotacje, ponieważ jest to w pewien sposób symbol ucisku. Niewątpliwie jest to integralna część stolicy i trudno wyobrazić sobie panoramę Warszawy bez niej.

„Architektoniczne połączenie socrealizmu, art deco i polskiego historyzmu jest kontrowersyjne od samego początku.”

Strona internetowa

The best places in Warsaw

Nasza Misja

Jeśli szukasz najlepszych miejsc do zobaczenia lub odwiedzenia w Warszawie, nasza strona jest idealna dla Ciebie. Dostarczymy Ci listę najlepszych atrakcji, restauracji, hoteli itp. Dowiedz się, jakie są najlepsze miejsca w całym mieście.