Stare Miasto

Stare Miasto

Stare Miasto jest historycznym centrum stolicy i jednocześnie najstarszą częścią miasta. Powstało w XIII wieku. Podczas II wojny światowej warszawskie Stare Miasto zostało zniszczone prawie całkowicie i odbudowane po wojnie. Jest to jedyne miejsce na świecie, które zostało w takiej skali odbudowane całkowicie po katastrofalnych zniszczeniach, które osiągnęły około 90%.

Na terenie Starego Miasta znajduje się wiele zabytków i miejsc historycznych. Jego centralną częścią jest Rynek z Kolumną Króla Zygmunta – najstarszy i najwyższy zabytek w Warszawie z 1644 roku. Kolejnymi historycznymi skarbami zlokalizowanymi na Starym Mieście są: Zamek Królewski, Katedra św. Jana i wiele starych kamienic.

Stare Miasto w Warszawie to niesamowite miejsce – łączy historię z nowoczesnością. Tuż obok zabytkowych budynków znajduje się galeria sztuki współczesnej. Jest to miejsce idealne na długie romantyczne spacery lub zwiedzanie. Pozwala odpocząć od miejskiego zgiełku i pochłonąć wyjątkowość Warszawy.

The best places in Warsaw

Nasza Misja

Jeśli szukasz najlepszych miejsc do zobaczenia lub odwiedzenia w Warszawie, nasza strona jest idealna dla Ciebie. Dostarczymy Ci listę najlepszych atrakcji, restauracji, hoteli itp. Dowiedz się, jakie są najlepsze miejsca w całym mieście.